FA Cup: Semifinále

fa_cup_logo_1

 Londýn: V sobotu a nedeľu sa otvoria brány legendárneho štadióna vo Wembley, na semifinálové zápasy FA Cup. Titul sa budú snažiť získať dva tímy z Premier League a jeden z Championship, reps. League One.

Arsenal sa pokúsi po rokoch vybojovať nejakú pohárovú trofej, ale v ceste im bude čeliť víťaz tejto trofeje z minulého roka Wigan. Ten si poradil s Manchestrom City, ktorého vyradil vo štvrťfinále a bol to paradox, pretože spomínané finále keď sa stal Wigan šampiónom, sa hralo práve proti Citizen. Arsenal čaka na nejakú trofej dlhých 8 rokov a teraz majú príležitosť dostať sa do finále. Arsenal vyhral FA Cup 10 krát a majú možnost vyrovnať rekord Manchestru United, ktorý vyhral túto súťaž 11 krát.

V nedeľu sa o druhú miestenku do finále pobijú Hull a Sheffield United. Hull nikdy FA Cup nevyhral, keď sa najďalej dostal dva krát do semifinále. Naopak Sheffield United v rokoch najväčšej slávy, vyhral najstaršiu pohárovú súťaž štyri krát v rokoch 1899, 1902, 1915, 1925. Sheff. United hrajú momentálne tretiu najvyššiu anglickú ligu League One a úspech je že to dotiahli až do semifinále. Žeby sa práve oni postarali o prekvapenie?

 FA CUP Semifinále

Sobota 12.Apríla 2014

wigan_logoWigan vs arsenal-logoArsenal 18:07

Nedeľa 13.Apríla 2014

Hull City AFCHull vs shefield_utd_logoSheffield Utd 17:07