The Emirates FA Cup: Súhrn štvrťfinále

fa-cup-logo-old

Vo štvrťfinále The Emirates FA cupu postúpili všetci favoriti. Tottenham hladko vyradil Swanseu City. Southampton uspel na ihrisku treťoligistu Wiganu. Manchester United nemal problémy s Brightonom. Chelsea až po predĺžení vyhrala na štadióne Leicesteru City.

Manchester United zdolal na Old Trafford Brighton bez problémov 2:0. Lukaku a Matič rozhodli o postupe Červených diablov do semifinále pohára. Domáci po vyradení Sevillou v Champions League neboli v dobrej nálade a kritika sa zosypala po nevýraznom výkone aj na hlavu José Mourinha. Ten sa nakoniec tešil z postupu v pohári a umlčal kritikov.

Tottenham si zabezpečil postup do semifinále hladkou výhrou na ihrisku Swansea 3:0. Duel bol jednoznačne v réžii kohútov a ich postup zabezpečil 2 gólmi Eriksen a dielo dokonal Lamela. Tottenham stále bojuje o účasť v Champions League.

Šťuka pohára 3.ligový Wigan Athletic skončil svoju famóznu púť prehrou doma so Southamptonom 0:2. The Latics neboli slabší ako zachraňujúci sa Southampton. Mali viac šancí, ale strelecky sa vôbec nedokázali presadiť. Nakoniec Svätci gólmi Hojbjerga a Cedriča si vybojovali postup do semifinále pohára.

Chelsea potrebovala predĺženie, aby zdolala domáci Leicester City 2:1. Líšky boli vyrovnaným súperom Modrých a po 90.minútach svietil stav na ukazovateľovi skóre 1:1. Až v 105. minúte rozhodol o postupe majstra Pedro. Pre bossa Conteho to bola malá náplasť za tohtoročné zlé výkony a výsledky. Jeho pozíciu môže ešte viac ohroziť prípadná neúčasť Chelsey v nasledujúcom ročníku Ligy majstrov.