The Emirates FA cup: Súhrn 4.kola

fa-cup-logo-old

V 4.kole FA cup je senzáciou vyradenie Liverpoolu. Blízko k tragickému vypadnutiu bol Tottenham na ihrisku 4.ligového Newportu. Nečakala sa ani prehra West Hamu United na štadione lídra 3.ligy Wigan Athletic. Chelsea si bezpečne poradila s Newcastle a tiež oba manchesterskí velikáni jasne postúpili do 5.kola.

Liverpool doma nečakane padol s West Bromwich Albion 2:3. The Reds rýchlo viedli gólom Firmina, ale hostia potom rýchlo odpovedali 2 gólmi Rodrigueza. Vzápätí Firmino nepremenil penaltu a drozdi gólom do šatne úplne demoralizovali domácich. V 2.polčase Salah síce znížil, ale vypadnutiu už nezabránil.

Chelsea po dobrom výkone porazila Newcastle 3:0. Belgičan Batshuayi 2 trefami a Alonso zabezpečili postup. Straky boli neškodné a Rafovi Benitezovi pribúdajú vrásky a tuho rozmýšla,ako zachrániť nováčika pred zostupom do Sky bet championship.

Manchester United nenechal nič na náhode a zdolal 4.ligistu Yeovil Town jasne 4:0. Pre 45.tisícové mestečko to bol veľký futbalový sviatok a takmer 10.tisícová návšteva to len potvrdzovala. Domáci, ktorý sú až na 21.mieste v 4.lige odolávali favoritovi skoro celý 1.polčas, ale potom kapitulovali.

Vedúci Manchester City pohodlne zvíťazil v Cardiffe 2:0. Rekordná návšteva 32339 divákov sa prekvapenia nedočkala. Citizens rýcklo viedli gólom Kevina De Bruyneho a Rahim Sterling poistil postup hostí do dalšieho kola.

Leicester City deklasoval Peterborough United z League One vysoko 5:1. Diabate a Iheanacho rozstrielali ambiciózny domáci team.

Southampton vyradil Watford 1:0 gólom Stephensa a zaistil si postup do 5.kola. Svätci si v pohári počínajú oveľa lepšie ako v lige,kde im hrozí pád do nižšej súťaže.

Swansea City bude opakovať svoj zápas po remíze v Nottinghame s jedným najstarších klubov histórie Notts County 1:1. Straky v 2.polčase vyrovnali a vzali Labutiam vietor z plachiet.

Huddersfield doma iba remizoval s trápiacim sa Birmingham 1:1. The Blues sú veľmi ohrození zostupom do League One. Poliak Jutkiewicz zabezpečil Birminghamu opakovaný duel na St.Andrews parku.

V ostatných stretnutiach postúpili oba sheffieldské kluby, Brighton vyradil Middlesbrough 1:0 a Hull prešiel cez Nottingham. Prekvapením je postup 4.ligového Coventry City, ktorý vyradil vonku Milton Keynes Dons z League One 1:0. Náhoda to asi nie je, lebo v 3.kole Coventry zdolali Stoke City.