Emery bude trénovať Arsenal

unaiemeryjpg

Španielsky tréner Unai Emery sa oficiálne stal novým trénerom futbalistov Arsenal Londýn. Bývalý kouč Paríža St. Germain nahradil na poste Francúza Arsena Wengera, ktorý po 22 rokoch skončil na lavičke.


O angažovaní 46-ročného Emeryho ako hlavného manažéra informoval klub na svojej internetovej stránke.  Španielsky tréner má teraz dôležité úlohy, ako dostať Arsenal späť  do Ligy majstrov, resp. k prvému anglickému majstrovskému titulu od roku 2004.

Podľa výkonného riaditeľa Ivana Gazidisa, každý potencionálny kandidát s ktorým rokovali, mal záujem prevziať Arsenal. Voľba nakoniec padla na Unaia Emeryho, ktorý v ročníku 2017/2018 slávil s PSG domáce treble. Španielsky kouč si skvelé meno urobil aj v FC Sevilla, s ktorou trikrát za sebou triumfoval v Európskej lige UEFA.

“Arsenal je známy a milovaný po celom svete vďaka jeho štýlu hry, vďaka zapojeniu mladých hráčov, pre fantastický štadión a spôsob, akým klub funguje. Som veľmi šťastný, že som dostal zodpovednosť začať novú kapitolu v histórii Arsenalu,”;povedal po vymenovaní do funkcie Emery, ktorý stihol ešte krátko pred oficiálnym potvrdením klubu oznámiť prijatie postu na jeho vlastnom webe.