Ba prešiel zdravotnou prehliadkou a opúšťa FC Chelsea

demba_ba

Demba Ba prešiel zdravotnou prehliadkou v Istanbule a tak nič nebráni tomu, aby sa mohol dokončiť 8 miliónový prestup z FC Chelsea do Besiktasu.

Útočník FC Chelsea Demba Ba odcestoval do Istanbulu aby sa podrobil zdravotnej prehliadke, ktorá dopadla úspešne a mohol by sa tak zrealizovať už dlhšie avizovaný prestup Senegalčana do Turecka. Ba svojim príchodom do Istanbulu vyvolal záujem u fanúšikov a nechal už odfotografovať v drese tohto tureckého tímu. Všetko by sa malo skompletizovať len podpisom zmluvy a vyplatenia odstupného pre FC Chelsea v hodnote 8 miliónov libier.

Ba by sa mal pripojiť k tímu na predsezónnom turné v Anglicku, kde tento turecký klub začne svoju prípravu. Ba prestúpil do FC Chelsea z Newcastlu a nastúpil v 23 zápasoch z možných  51 štartov. Za Blues skóroval 14 krát, avšak popri Fernandovi Torresovi a Samuelovi Eto’ovi bol len treťou voľbou do útoku. Demba Ba skóroval za Newcastle v 57 zápasoch 29 gólov a predtým než zamieril na St. James Parku a do FC Chelsea, pôsobil v ďalšom londýnskom klube vo West Hame.

V Turecku by mal pôsobiť pod chorvátskym trénerom Slavenom Bilicom, ktorý je známy v Anglicku z pôsobenia vo West Hame a Evertone. Besiktas je 13 násobný majster Turecka a v poslednej sezóne skončil na treťom mieste za rivalmi Fenerhbahce a Galatasaray.

The best of Demba Ba v FC Chelsea