Costa? Zostane v Chelsea, tvrdí Conte

diego_costa

Špekulácie o odchode Diega Costu z Chelsea stále neutíchajú a anglické noviny sa tejto téme dostatočne venujú. Nový kouč Conte však tvrdí, že Diego v jeho kádri zostane.

 

Diego Costa zažil svoju prvú sezónu v Chelsea vo veľkom štýle a jeho vynikajúca forma naháňala súperom strach. V nej pomohol Chelsea získať v sezóne 2014/15 titul v Premier League a Ligový pohár. Minuloročná sezóna však bola pre neho a jeho spoluhráčov jednou veľkou nočnou morou. Úvod a celá sezóna im vôbec nevyšla, vyhadzov dostal tréner Mourinho a Chelsea aj pod vedením dočasného trénera Guusa Hiddinka skončila až na desiatom mieste.

Pod holandským koučom sa Diego ako tak prebral, ale jeho nespokojnosť bola viditeľná. Najviac sa to prejavovalo jeho nedisciplinovanosťou, ktoré ústili k disciplinárnym trestom od futbalovej asociácie. Stal sa z neho futbalový “verejný nepriateľ”.

O jeho návrat v posledných dňoch, možno týždňoch usiluje jeho bývalý klub Atletico Madrid. Antonio Conte však s jeho službami aj naďalej počíta, aj napriek tomu že hľadá nové posily do útoku. Eminentný záujem má o španielskeho útočníka Alvara Moratu z Juventusu, na ktorého má prednostné kúpne právo Real Madrid.

„Diego s nami zostane. Pracuje veľmi tvrdo a je tu spokojný,” vyhlásil Conte, ktorý sa po skončení ME stal manažérom Chelsea.

Diego Costa má v drese Chelsea bilanciu ktorá sa nedá prehliadnuť, v 77 zápasoch skóroval 36 gólov. „Je to fantastický hráč, jeden z najlepších na svete a dôležitý pre tím. Nevidím žiadny problém. Som si istý, že akonáhle pochopí našu hru, bude dávať veľa gólov.” vyhlásil Conte.

“Zlý chlapec” Diego Costa (Atletico, Chelsea)