Community Shield: Arsenal poľahky vyhral nad Manchestrom City

arsenal-team-celeb-shield.

Futbalisti Arsenalu Londýn vyhrali nad úradujúcim majstrom Premier League Manchestrom City vo Wembley 3:0 a získali trofej Community Shield.

Na Wembley sa hral už 92. ročník Community Shield a tento zápas medzi víťazom FA Cupu a víťazom Premier League sledovalo 71.523 divákov. O víťazstve úradujúceho víťaza FA Cupu rozhodli góly Santiaga Cazorlu a Aarona Ramseyho v prvom polčase a v 60. minúte na 3:0 upravil krásnou strelou Olivier Giroud.

Gunners boli od úvodných minút lepším tímom a do zaslúženého vedenia išli po 20. minútach hry. Santi Cazorla našiel loptu na hranici pokutového územia, rýchlo si jej ju prehodil na ľavačku a parádnou krížnou strelou nedal Willymu Caballerovi v bránke Citizens šancu. Diváci vo Wembley videli ešte jeden gól pred koncom prvého polčasu a opäť v bránke Manchestru City. Sanogo v ťažkej pozícii pokutovom území súpera podržal loptu, ktorú posunul Aaronovi Ramseymu a ten presnou strelou zvýšil už na 2:0.

Po prestávke začali byť aktívnejší zverenci Manuela Pellegriniho, lenže Stevan Jovetić ani jednu zo svojich dvoch veľkých šancí nepremenil, najskôr trafil len tyč a potom ho z dobrej pozície vychytal brankár Wojciech Szczesny. Na konečných 3:0 pre Arsenal upravil výsledok francúzsky útočník Olivier Giroud a už nič nebránilo tomu aby Gunners zdvihli nad hlavu pohár Community Shield.

Arsenal získal už 13. triumf v tejto súťaži a zahral si v nej celkovo 20. krát. Ich súper Manchester City hrali o trofej po 10. raz a vyhrali ju 4. krát. Vo vzájomnom súboji o Community Shield sa obaja rivali stretli len raz, v roku 1934 a Arsenal vyhral 4:0.

Community Shield: Arsenal – Manchester City 3:0 (2:0)

Branky: Cazorla (21.), Ramsey (42.), Giroud (60.) Žlté karty: Fernando

Arsenal: Szczesny, Chambers, Debuchy, Gibbs, Koscielny (45. Monreal), Arteta, Ramsey (86. Campbell), Cazorla (70. Rosický), Sánchez (45. Oxlade-Chamberlain), Wilshere (68. Flamini), Sanogo (45. Giroud)
Man City: Caballero, Boayata, Nastasić, Clichy, Kolarov (76. Richards), Fernando, Touré (60. Zuculini), Navas (85. Sinclair), Nasri (45. Silva), Jovetić, Džeko (60. Milner)