Chelsea získala Girouda

chelsea_olivier_giroud

Po prestupe Pierra-Emericka Aubameyanga sa uzavreli aj ďalšie avizované prestupy útočníkov. Olivier Giroud zamieril do Chelsea, ktorá následne pustila Michyho Batshuaya do Borussie Dortmund.Pierre-Emerick Aubameyang podpísal dohodu s Arsenalem a tak mohol Olivier Giroud zamieriť do Chelsea. Francúzsky útočník podpísal s Blues kontrakt na 18 mesiacov, za ktorého zaplatil klub zo západného Londýna 18 miliónov libier. Podle Sky Italy Chelsea zaplatila 15,3 miliónov libier, ďalších 2,2 miliónov libier by mohlo doraziť v podobe bonusov. Podle iných zdrojov Sky Sports, stál Giroud  21 miliónov libier, ďalšie tni milióny by mali byt v podobe  bonusov.

Giroud po podpise zmluvy neskrýval nadšenie, pretože v Arsenale bol útočníkom číslo jedny Lacazette a v Chelsea by rád zabojoval o svetový šampionát v Rusku. “Prestupujem do klubu, ktorý sa radí k tým najväčším v Premier League a v posledných šiestich, alebo siedmich rokoch vyhral možno najviac trofejí. Som hrdý na to, že som podpísal zmluvu a už sa teším, kedy vybehnem na trávnik,” uviedol pre oficiálnu stránku Chelsea Olivier Giroud.

Francúzsky útočník do zápasu proti Bournemonthu ešte zasiahnuť nemohol a tak sledoval ako jeho nový klub prehral na domácom trávniku 0:3 (video).

Prestupu sa dočkal aj Michy Batshuayi. Ten síce v posledných zápasoch dostával viacej priestoru, aj vďaka zraneniu Álvara Moraty, ale chcel zmeniť pôsobisko. Získal ho Dortmund, avšak iba na hosťovanie do konca sezóny. Celý transfer neobsahuje výkupnú klauzulu a Batshuayi sa stopercentne v lete vráti do Londýna.

V Dortmundu chce čo najviac hrávať, aby mohol s Belgickom odisť na svetový šampionát. “Aby som dosiahol svojho cieľa, chcem hrať čo najviac a nastrieľať čo najviac gólov,” uviedol pre oficiálnu stránky klubu Batshuayi.

Olivier Giroud v Chelsea