Capital One Cup: Manchester City končí, postúpil Newcastle

capital_one_cup

V Capital One Cup skončil majster Anglicka Manchester City, keď ho senzačne vyradil Newcastle United. Do štvrťfinále postupuje aj Southampton s Tottenhamom.

Manchestrer City bol v domácom dueli s Newcastlom jasným favoritom, aj keď tím Manuela Pellegriniho nenastúpil v najsilnejšej zostave. V zápase sa ale predstavili Yaya Touré, David Silva a aj  Edin Džeko, v bráne Citizens nechytal Joe Hart ale Caballero. Vedenia sa ujali hneď v 6 tej minúte zápasu hostia, keď sa medzi tri tyče trafil Rolando Aarons. City si vytvorilo dosť sľubných šancí, ale ani jedna strela neskončila v bráne Newcastlu United. Celkovo Citizens vyslali na bránu Strák 21 striel a z toho len tri na brankára Elliota. O postupujúcom do ďalšieho kola Capital One Cup, rozhodol hosťujúci Moussa Sissoko v 75 tej minúte zápasu. Manchester City senzačne podľahol doma Newcastlu a v Ligovom pohári končí svoje účinkovanie.

Grazian Pellé bol jednoznačne najlepším hráčom Southamptonu a jeho dva góly výrazne prispeli k víťazstvu nad domácim Stoke. Taliansky útočník v 5. minúte otvoril skóre a poslal Saints do vedenia. Tí ešte do konca prvého polčasu skórovali zásluhou Shana Longa. Vyzeralo to, že je o zápase rozhodnuté, ale domáci Potters na nevzdali a dokonca sa im podarilo zápas zdramatizovať, keď v 49. a 82. minúte zápasu bolo skóre vyrovnané 2:2. Do ďalších bojov v Capital One Cup poslal Southampton svojim druhým gólom už spomínaný Pellé.

Tottenham sa v zápase s proti Brightonu nedokázal v prvom polčase presadiť a tak po prvých 45. minútach sa odchádzalo z ihriska za bezgólového stavu. Rozuzlenie a zaslúžene víťazstvo Spurs, vybojovali gólmi v druhom dejstve Erik Lamela a Harry Kane. Tottenham porazil na White Hart Lane Brighton 2:0.

Capital One Cup: Výsledky 28:10.2014

Manchester City – Newcastle 0:2 (0:1)
Góly: Aarons (6.), Sissoko (75.)

Stoke – Southampton 2:3 (0:2)
Góly:N’Zonzi (49.), Diouf (82.) – Pellé (6. a 88.), Long (30.)

Tottenham – Brighton 2:0 (0:0)
Góly:Lamela (54.), Kane (74.)