Capital One Cup: Finále + preview video

20120904-capital-one-cup

V nedeľu sa na Wembley odohrá finále ligového pohára, ktorý tento rok nesie názov Capital One Cup. V tomto zápase nastúpia proti sebe Manchester City a prekvapenie tohto ročníka Sunderland.

 

 

Národný štadión Anglicka slávne Wembley, otvorí v nedeľu svoje brány pre tohto ročné finále Capital One Cup. V tomto zápase sa stretnú Manchester City a Sunderland. Pred pár týždňami sme sa mohli presvedčiť o pripravenosti týchto dvoch tímov, pretože mali proti sebe odohrať zápas v domácej súťaži, ale pre nepriaznivé počasie bol tento match zrušený.

Tréner Citizen Manuel Pellegrini, vo finálovom zápase môže počítať so službami najlepšieho strelca svojho tímu Sergia Aguera. Argentínec je pripravený nastúpiť na finále po zranení a od utorka naplno trénuje. Jeho náprotivok tréner Gus Poyet, nedisponuje takou silou ako má káder City a varuje svoje mužstvo, že ak podajú taký výkon ako naposledy proti Arsenalu, môžu sa s Capital One Cup pohárom už vopred rozlúčiť.

Poyet odchádzal z Emirates Stadium veľmi frustrovaný z toho, že sa jeho tím nedokázal vyrovnať s rastúcim tlakom Arsenalu. Tréner City Pellegrini, zase nebol spokojný s výsledkom svojho tímu v Lige Majstrov ( Manchester prehral 2:0 s Barcelonou) a ohradil sa na zlé výroky rozhodcu.

Hráči Manchestru City si musia dávať pozor, aby neodchádzali z Wembley sklamaní, ako sa tomu stalo v máji roku 2013, keď jasný favorit Citizen, podľahol vo finále FA Cupu Wiganu 1:0 a ten prekvapil futbalovú verejnosť.

Capital One Cup: Finále v nedeľu 2.Marca 2014 15:00 SEČ