Capital One Cup: Chelsea pomohol vlastný gól

20120904-capital-one-cup

V Capital One Cup nechýbalo veľa a mohli sme sa stať svedkami dvoch prekvapení. Chelsea vyhrala len vďaka vlastnému gólu súpera a Liverpool spasil gólom Balotelli.

Chelsea bola v zápase so štvrťoligovým Shrewsbury jasným favoritom, ale viac ako so súperom mal londýnsky tím problém s nie moc kvalitným trávnikom na Greenhous Meadow. Nedokázali sa presadzovať a hrať svoju hru. Skóre otvoril až v druhom polčase v 48 minúte Didier Drogba, ktorý diktoval hru v útoku Blues. Trinásť minút pred koncom, však skomplikoval postup hostí do ďalšieho kola Capital One Cup domáci Andy Mangan. Chelsea pomohol k postupu až vlastný gól Jermaina Grandisona, ktorý si zrazil center Williana do vlastnej bránky.

Capital One Cup bude v ďalšom kole hrať aj Liverpool, ktorý na Anfield Road porazil ďalší tím z Premier League Swansea. Domáci Reds však prehrávali od 65tej minúty po góle hosťujúceho Marvina Emnese, ktorý využil zaváhania brankára Brada Jonese. K obratu zavelil v poslednom čase často kritizovaný Mario Balotelli v 86tej minúte a o postupe medzi najlepšiu osmičku rozhodol až v nastavenom čase obranca Lovren.

Capital One Cup: Výsledky 28:10.2014

Bournemouth – West Bromwich 2:1 (0:0)
Góly: O´Kane (49.), Wilson (86.) – Elphick vlastný (85.)

MK Dons – Sheffield United 1:2 (0:0)
Góly:Afobe z pen. (67.) – Higdon (86. a 90.)

Shrewsbury – Chelsea 1:2 (0:0)
Góly:Mangan (77.) – Drogba (48.), Grandison vlastný (81.)

Liverpool – Swansea 2:1 (0:0)
Góly:Balotelli (86.), Lovren (90.) – Emnes (65.)

Anglický ligový pohár bude pokračovať dnes ďalšími troma stretnutiami, v ktorých Manchester City privíta Newcastle, Stoke bude hostiť druhý tím Premier League Southampton a Tottenham vyzve klub z juhu Anglicka Brighton.