Arséne Wenger končí na lavičke londýnskeho Arsenal FC

arsene-wenger-arsenal

Francúzsky futbalový tréner Arséne Wenger, skončí po 22 rokoch na poste hlavného trénera londýnskeho veľkoklubu Arsenal FC. Urobí tak po konci aktuálneho ročníka.

Wenger sa stal trénerom The Gunners v roku 1996 a v tejto funkcii vydržal nepretržite až do roku 2018. V lete sa tento mimoriadne dlhý trénerský príbeh Arsenal a Wenger definitívne skončí.
S klubom vyhral anglickou ligu v rokoch 1998, 2002 a 2004.

Naposledy jeho tím za titulom prešiel bez jediné porážky, čo sa doposiaľ v Premier League ešte nikomu nepodarilo. Arsenal taktiež pod vedením bývalého trénera Nancy, Monaka nebo Nagoji sedemkrát vyhral Anglický pohár a v rokoch 1998 až 2017 sa dokázal devätnásť krát za sebou prebojovať do základnej skupiny Ligy majstrov, v ktorej v roku 2006 postúpil až do finále.

Merci Arsène

Arsene Wenger oznámil svoj koniec na oficiálnom webe Arsenal FC

Po dôkladnom rozhodovaní a rozhovoroch s klubom cítim, že teraz je ten správny čas odstúpiť na konci aktuálnej sezóny.

Som šťastný a vďačný, že som dostal príležitosť slúžiť klubu počas všetkých tých dlhých a nezabudnuteľných rokov.

Klubu som sa venoval s najväčším zanietením a oddanosťou. Chcem sa poďakovať zamestnancom, hráčom, vedeniu a fanúšikom, ktorí robia tento klub tak špeciálny. Vyzývam všetkých priaznivcov, aby stáli za mužstvom až do konca a aby sme skončili čo najlepšie. Všetkým milovníkom Arsenalu odkazujem, aby sa naďalej starali o hodnoty tohto klubu.

S láskou a večnou oddanosťou

Arséne Wenger

Jeho nástupcom by sa mohla stať niekdajšia legenda klubu stredopoliar Patrick Vieira, ktorý momentálne pôsobí ako tréner v tíme New Your City.

Zdroj:sky news, youtube