MS v Brazílii: Anglický tím a Wilshere s číslom sedem

England kit

Angličan Jack Wilshere, by mal aj napriek zraneniu z ktorého sa nedávno vrátil, hrať na MS v Brazílii kľúčovú úlohu. Asociácia zverejnila čísla hráčov.

Dvadsaťdva ročný stredopoliar, ktorý hral len dva krát za Arsenal od marca tohto roku, by mal byť na MS v Brazílii za Anglicko v základnej zostave a hrať kľúčovú úlohu. FA pripravila zopár prekvapení s číslami, tak napríklad útočník Daniel Sturridge bude mat na svojom drese číslo deväť a Jack Wilshere sedmičku.

Dvadsaťštyri ročný útočník Liverpoolu ktorému sa minulú sezónu darilo, by mal v útoku tvoriť dvojičku s Waynom Rooneym, ktorý svoje číslo nemení a ma svoju 10-tku. Tretím útočníkom v tíme Roya Hodgsona bude na MS v Brazílii, Rooneyho spoluhráč  Danny Welbeck s číslom jedenásť na svojom drese. Stredopoliar Liverpoolu a kapitán Anglicka Steven Gerrard pokračuje so svojim číslom štyri a hráč Chelsea Frank Lampard bude nosiť na MS v Brazílii tradične číslo osem.

Obranná dvojica a voľba číslo jeden pre Hodgsona, sú obrancovia  Gary Cahill z Chelsea a Phil Jagielka z Evertonu. Ti budú hrávať s číslami päť resp. šesťť na svojich dresoch. Pravým obrancom bude liverpoolský Glen Jonhson s číslom dva a číslo tri bude nosiť na opačnej ľavej strane obranca z Evertonu  Leighton Baines. Číslo jedna a aj jednotkou v bráne je Joe Hart z majstrovského Manchestru City.

Anglicko odohrá pred MS v Brazílii tri prípravné priateľské zápasy, prvým bude na Wembley zápas proti Peru 30. mája. Potom sa anglická reprezentácia presunie do Miami, kde 4. júna odohrá zápas s Ekvádorom a 7. júna s Hondurasom.

Anglický tím na MS v Brazílii s číslami na dresoch

1. Joe Hart, 2. Glen Johnson, 3. Leighton Baines, 4. Steven Gerrard, 5. Gary Cahill, 6. Phil Jagielka, 7. Jack Wilshere, 8. Frank Lampard, 9. Daniel Sturridge, 10. Wayne Rooney, 11. Daniel Welbeck, 12. Chris Smalling, 13. Ben Foster, 14. Jordan Henderson, 15. Alex Oxlade-Chamberlain, 16. Phil Jones, 17. James Milner, 18. Rickie Lambert, 19. Raheem Sterling, 20. Adam Lallana, 21. Ross Barkley, 22. Fraser Forster, 23. Luke Shaw

Anglicko bude hrať na MS v Brazílii v skupine D s Uruguajom, Kostarikou a Talianskom